Projemi we-link-you’ya nasıl yüklerim?

Paket seçiminizi yaptınız, üyelik işlemlerinizi tamamladınız artık projenizi sponsorlarla buluşturmaya tamamen hazırsınız.

E-mail ve şifrenizi girdikten sonra karşınıza çıkan ilk sayfa projenizle alakalı her şeyi kontrol edebileceğiniz sayfadır. Proje oluşturmak için “Proje oluştur” butonuna bastıktan sonra 5 adımdan oluşan bir sayfa karşınıza çıkacak, bu sayfayla birlikte projenizle ilgili olan boşlukları doldurmaya başlayabilirsiniz.

Ilk adım - Temel Bilgiler: Proje adınızı yazdıktan sonra proje kapak görselini Kabul edilen boyutlarda kutuya eklemelisiniz. Unutmayın proje adınız ve proje kapak görseliniz potansiyel sponsorlarda bırakacağınız ilk izlenim için oldukça önemlidir. Bu yüzden ilgi çekici ve sponsorlarda merak uyandıracak bir proje kapak görseli iyi bir başlangıç olabilir. Proje kategorinizi ve projenizin gerçekleşeceği lokasyonu belirttikten sonra projenin başlangıç ve bitiş tarihi girmeniz gerekmektedir. Projenizin siteye yüklenme tarihi ile projenizin başlangıç tarihi arasında en az 3 ay olmasını öneriyoruz. Diğer bir dikkat edilmesi gereken madde son sponsorluk tarihi olarak ne yazmanız gerektiğidir. Son sponsorluk tarihi mutlaka belirtilmeli ve etkinlik veya projenin başlangıç tarihinden 30 gün önce bitmelidir. Sponsorları uzun versiyonunu okumaya teşvik etmek için projeniz hakkında kısa ve çarpıcı bir metin hazırlamalısınız. Bu metinleri ise proje hakkında kısa ve uzun açıklama kutularına eklemelisiniz. Temel Bilgiler kısmının son adımı olarak en önemlisi ve aslında siteye eklediğiniz her bilginin de içinde yer alması gereken sponsorluk dosyası ekleme adımı. Sponsorluk dosyanızı detaylı bir şekilde hazırladınız, sponsorluk haklarını ve bütçelerinizi eklediniz artık satışa hazırsınız sadece son bir kontrol gerekiyor; iletişim bilgilerinizi sunum dosyasına eklediyseniz bu bilgileri mutlaka sunumdan çıkartmalısınız. Projenizi tanımlayacak ve spesifik olarak projenize alan sağlayacak kelimeleri de yazdıktan sonra ikinci adıma geçebiliriz.

Ikinci Adım - Sponsorluk Paketleri: Bu bölümde mutlaka sunumunuzda da belirttiğiniz sponsorluk paketlerini ve sponsorluk bütçelerini girmelisiniz. Ana Sponsor ve/veya Isim Sponsorlukları yalnızca 1 adet olarak girilmelidir, Co-sponsorlukları ise istediğiniz adette girebilirsiniz. (Etkinliğiniz için stant satışı yapmak istiyorsanız sponsorluk paketi adına “stant” yazabilir, stant adedini girdikten sonra stant büyüklüklerine göre fiyatlandırabilirsiniz.) Sponsorlardan talep ettiğiniz tutarı girdikten sonra sponsorluk haklarını yazabilirsiniz. Sponsorluk hakları sunumumda zaten var yazmasam olur mu diye içinizden geçiriyorsanız kutucuğa “Sponsorluk hakları sponsorluk sunum dosyasının içindedir” yazmanız yeterlidir.

Üçüncü Adım -  Ek Bilgiler: Bu kısımda proje hakkında daha detaylı bilgi verebileceğiniz alanlar var. Sponsorların size sormasını ön gördüğünüz soruları önceden kurgulayıp cevabını da yazarak ekleyebilirsiniz. Tahmini katılımcı sayınız, hedef kitleniz, katılımcı yaş profiliniz vb. bilgiler sponsorları etkileyebileceğiniz ve projenize sponsor olması için onları teşvik edebileceğiniz bir diğer etkili yol.

Dördüncü Adım – Hakkında: Bu adımda gireceğiniz bilgiler tüm projeleriniz için ortak bilgileri içerir. Bu bölüme girdiğiniz bilgiler tüm projelerinize yansıyacaktır. Bu bilgileri daha sonra "Hesabım > Profil Bilgileri" menüsünden güncelleyebilirsiniz. Proje/etkinlik sahibinin kim olduğu mutlaka belirtilmeli ve düzenleyen hakkında kısaca bilgi verilmelidir. Var ise bizimle web sitesi url’si veya bir link paylaşabilirsiniz.

Beşinci Adım – Hesap Bilgileri: Son adımda ise sizlerden hesap bilgilerinizi istiyoruz. 

Tüm bu bilgileri tamamladıktan sonra son kontrolleri yaparak “projemi onaya gönder” tuşuna basabilirsiniz. Projeniz, ekibimiz tarafından değerlendirildikten sonra uygun bulunursa yayına alınacaktır. (Projeler 48 saatlik bir inceleme sürecinden geçmektedir.) Sizlere tüm aşamalarda mail göndererek durumdan haberdar edeceğiz. Maillerinizi kontrol etmeyi lütfen unutmayın. Daha fazla bilgi için [email protected] adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Sponsorlarınız bol, projeleriniz başarı dolu olsun…